E-mail: - Tel: (+420) 724 139 048

Redukce tělesné váhy

Redukce tělesné váhy

Redukční plány pro ženy a muže. Tvorba jídelníčků na míru. Úprava životního stylu – doporučení stravovacího i pohybového režimu s ohledem na aktuální zdravotní stav, časové možnosti, ale i chuťové preference. Analýza tělesného složení.

Řeším úpravu tělesné hmotnosti jak nesportovců – žen a mužů, u kterých kladu důraz na celkovou změnu životního stylu se zařazením pohybové aktivity, tak i sportovkyň včetně vrcholových, u kterých je nutné jakékoliv změny jídelníčku vzhledem k nadměrné fyzické aktivitě zvažovat zvláště opatrně.

Redukovat váhu bez odborných znalostí většinou vede k těžko odstranitelným chybám v podobě bludného kruhu opakovaných váhových ztrát a zpětného nabírání, tzv. jo-jo efektům až po zdravotní následky a komplikace.

Jsem zastáncem individuálního přístupu, sestavením jídelníčku na míru a odpůrcem nízkoenergetických diet, při kterých se sice hubne, nicméně to, co mizí, není tělesný tuk, ale voda. Navíc nemají dlouhodobý účinek. Mohou poškodit zdraví a nastartovat tzv. spořící mechanismy. Lidé časem znovu přiberou a mnohdy ještě více. Chyby se těžko napravují. Pokud vám někdo nabízí bez uvážení dietu pod 7 tis. kJ, měli byste zpozornět.

Pokles hmotnosti jen o pár kilogramů u lidí s nadváhou a obezitou představuje významné snížení rizika civilizačních onemocnění.

Vhodná strava zpomaluje stárnutí, udržuje pleť hebkou a pružnou, ovlivňuje výkonnost a náladu.